sâmbătă, 27 martie 2010

Ma zapacesti, Alice!!!!

A: A fost mai bun?
A: Per ansamblu...nu mi s-a mai parut atat de simplu, copilaresc si fragil ca acum 3 ani...desi...
A: Nu in totalitate
A: Nu intotdeauna e mai bine a doua oara, nu?
A: Niciodata nu e bine a doua oara. dar cine stie poate unii are mai mult noroc..
A: Cine? adica cum, eu? as renunta la siguranta...dar nu sunt...aaa...traiesti dar nu esti eu
A: pai cine imi da viata, tampito?
A: aaaa....asa e...te gandesti ca ar trebui sa merg la control?
A: te gandesti....maine s-ar putea sa nu mai fiu aici...

Savage Grace



One funny comment i found on youtube goes like this : "seriously isn´t this th movie where the son fucks the mom???"
Actually, it is!

vineri, 26 martie 2010

.....................................................



When they call your name
Will you walk right up
With a smile on your face
Or will you cower in fear
In your favorite sweater
With an old love letter

I wish you would
I wish you would
Come pick me up
Take me out
Fuck me up
Steal my records
Screw all my friends
They're all full of shit
With a smile on your face
And then do it again
I wish you would

When you're walking downtown
Do you wish I was there
Do you wish it was me
With the windows clear and the mannequins eyes
Do they all look like mine

You know you could
I wish you would
Come pick me up
Take me out
Fuck me up
Steal my records
Screw all my friends behind my back
With a smile on your face
And then do it again
I wish you would

I wish you'd make up my bed
So I could make up my mind
Try it for sleeping instead
Maybe you'll rest sometime
I wish I could

joi, 25 martie 2010

Cand toate se intampla cu un rost


Pai si cand se intampla cu un rost??

Cand incepi sa-ti dai seama ca nu te-ai chinuit degeaba sa faci o baza de date cu agentii de publicitate din orasul in care a venit primavara si cand le dai mailuri pentru a obtine un intership la ei acolo si ei te invita la o discutie. Cand realizezi ca niciun interviu nu tine 1 h si jumatate si pleci de acolo cu satisfactia ca defapt stii mai multe decat angajatorii. Cand te simti descurajata ca aia de la intership nu-ti asigura nici transport si nici nu-ti dau un minim de care sa te bucuri. Cand ti se raspunde la cate un mail de la vreun corporate si te anunta ca momentan nu sunt posturi pentru un incepator dar ca existi ca si materie fizica in baza lor de date. Cand prietenii zici ca te-au uitat dar te trezesti la un suc cu cate unul care iti da solutii incurajatoare. Cand ai crezut ca frigul ti-a garbovit oasele peste noapte dar a doua zi nu-ti vine a crede ochilor cum soarele a facut sa se nasca ca o explozie de flori si iarba din trupul tau.

"Men are not nice guys..."

Nu ma mai inteleg cu filmele. Nu mai am rabdare sa le ascult, sa privesc imaginile zbantuindu-se pe ecran, sa descopar muzica de pe fundal. Simt ca ma indepartez de lumea in care odinioara ma ascundeam. Celelalte eu-ri sunt astenice. In ce ne transformam vietuitoarele mine-lui?

"M-am gandit. Ne despartim."

Cam de cate ori am auzit-o??? de cate ori am ras? de cate ori am stiut ca plictiseala zace intre mine, intre tine, intre vantul care sufla sa ne trezeasca? nici de data asta nu mai stiu cat e adevar, cat e minciuna, cat e salbatica zvarcoleala a sufletului? de asteptat nu astept, de sperat am invatat sa nu mai cred, de iubit n-am mai iubit decat cu mainile, cu piele, cu zambetul, cu ochii, cu buzele, cu parul...altfel nu mai stiu si nu cred ca am stiut vreodata... stau in strada, cu soarele arzandu-mi scalpul, cu praful prin firele de par, cu gura intredeschisa asteptand sa ma fac scrum si lumina.

pe cand toate astea se intamplau cu un rost