joi, 10 iunie 2010

Un amestec de fete cucuiete :))

Pe cand pestele capata crusta crocanta si dulceaga in cuptor, iar rufele zambeau de atata spuma in masina de spalat, fetele astea au sarit direct pe blog, si-au ocupat cate un loc si ma gadila cu sunete jucause ca firele de iarba, intr-o zi torida, pe la urechi :))







duminică, 16 mai 2010

Ca daca n-as fi pastrat cufarul cu amintiri probabil ca n-as fi putut sa ma intorc in clasa a VI-a :))))


ce sa-i faci daca apare la o cafea, o discutie ca intre prietene :) were is tea for two there will always be some memories, some good old fashion music, a little bit of clothes...ca pana la urma, amintirile stau in mirosul pamantului de pe tocuri...

I'm not there..


pentru toti cei care sunt plictisiti de interlocutor, pentru toti cei care stiu ca porcul e o prajitura si pentru ca intotdeauna exista umbrele sa te poti refugia :))

vineri, 14 mai 2010

Spontaneitatea este produsul unor lungi meditaţii...

TOTDEAUNA

Eu n-am fost gelos
Niciodata!

Vino cu un barbat pe umeri!
Vino cu o suta de barbati în plete,
Vino cu o mie de barbati între glezne si sâni!
Vino ca un râu
plin de înecati
care întâlneste marea mânioasa
si vesnica spuma- timpul!

Târaste-i pe toti dupa tine!
Acolo unde te astept eu
vom fi totdeauna singuri,
vom fi totdeauna numai tu si eu,
singuri pe pamânt
pentru a ne începe viata.