luni, 1 octombrie 2012
miercuri, 6 iunie 2012
Ploi de vara
http://honestlywtf.com/diy/diy-embellished-friendship-bracelets/
http://honestlywtf.com/diy/diy-beaded-bracelet/
http://honestlywtf.com/diy/diy-wrap-bracelet/
http://honestlywtf.com/diy/diy-woven-chain-bracelet/
Dupa un post mai vechi : http://tantisanda.blogspot.ro/2011/04/in-days-when-nothing-is-happening.htmlPrintre pupaturi,examene,dimineti adormite,ritm haotic...
via http://honestlywtf.com/
vineri, 4 mai 2012
Youth has just began...
FoXeS - YoUtH
Publicat de
Unknown
la
22:05
Niciun comentariu:
Trimiteți prin e-mail
Postați pe blog!Trimiteți pe XDistribuiți pe FacebookTrimiteți către Pinterest
Etichete:
Ce speram sa iasa in 2011
Locaţia:Constanta,Romania
Constanța, România
duminică, 11 martie 2012
In sir indian nu face bine :)
Am sa incep cu trei saptamani in urma, pe cand asteptam sa-mi bata un aer cald de primavara peste nas, sa-mi curga lacrimile asteniei nevoite. Retraiesc zilele in care dormeam cu o ora in plus..(astazi 29.03 : de trei zile dorm cu 4 ore mai putin, insa acum 3 saptamani, insumat dormeam 21 de ore(limbaj de analfabet dormeam cu o ora in plus, which means)- un calcul minor..pffffuuu...cat timp necesar).
So.."Astazi, 5 martie 2012, la ora 17.00, planeta Marte, planeta Pamant si Soarele s-au aliniat. Si cum aceste evenimente nu se manifesta doar in cosmos, aici, pe Pamant, unde oxigenul este un rau necesar, evenimentele au fost si ele pretioase, ca si un cadou neasteptat...O zi plina de declaratii cu caracter sexual,raspicat si fortat, cu acordionisti in troleibuz, domni care vindeau fluiere cu 10 Ron/bucata tot in mijlocul de transport, labagii profanand actul masturbarii si murdarind exibitionismul intr-un mod decadent in spatele blocului,si a caror placere cerea vizualizare acuta. Si in sfarsit, ziua in care Radio Guerrilla se auzea pe frecventa..Asa-i la Constanta, 2 luni iarna si 2 luni vara traim in ignoranta si mutenie..aparatul se uita la tine, tu la el, el nimic, tu incepi sa numeri zilele, el...nimic...
Intr-o alta ordine de idei, oamenii te privesc ciudat cand le dezvalui ultima descoperire facuta in materie de romane-document, (intr-o vineri seara, cand corvoada datului jos din pat inseamna febra musculara, butonam noul televizor cu suspendare improvizata), se uita sasiu cand relatezi ultimile barfe mondene inutile pe care le-ai ratat din cauza unui program greoi la facultate (Farmacia mi-a distrus noptile albe si euforia simturilor, vizual si auditiv).Incerc din rasputeri sa-mi restabilesc un echilibru. Bine ca m-am apucat de diete,posturi si pastile de slabit (ahh..cat de superficial suna :))"
Ultimile 3 zile : relatari : Femeia in rosu este delicios de captivanta. Henry Miller reintra in viata mea in stilul sexual si masochist caracteristic, ca si celalalt long-lusted flesh and blood friend. am in sfarsit parte de un partener "pacatos-capatos" (cat patos e in discutiile noastre..ahhh,i've missed that), incep testele...probabil ca am sa si scriu reactii redox in spatele tejghelii.hah! revoltator! sa lasam frustratului cei al frustratului. :)
Va doresc un weekend MI-NU-NAT si LBD (ca mi-a adus aminte frati-miu de cool-word-ul asta :P)
Un Amour de Swann
So.."Astazi, 5 martie 2012, la ora 17.00, planeta Marte, planeta Pamant si Soarele s-au aliniat. Si cum aceste evenimente nu se manifesta doar in cosmos, aici, pe Pamant, unde oxigenul este un rau necesar, evenimentele au fost si ele pretioase, ca si un cadou neasteptat...O zi plina de declaratii cu caracter sexual,raspicat si fortat, cu acordionisti in troleibuz, domni care vindeau fluiere cu 10 Ron/bucata tot in mijlocul de transport, labagii profanand actul masturbarii si murdarind exibitionismul intr-un mod decadent in spatele blocului,si a caror placere cerea vizualizare acuta. Si in sfarsit, ziua in care Radio Guerrilla se auzea pe frecventa..Asa-i la Constanta, 2 luni iarna si 2 luni vara traim in ignoranta si mutenie..aparatul se uita la tine, tu la el, el nimic, tu incepi sa numeri zilele, el...nimic...
Intr-o alta ordine de idei, oamenii te privesc ciudat cand le dezvalui ultima descoperire facuta in materie de romane-document, (intr-o vineri seara, cand corvoada datului jos din pat inseamna febra musculara, butonam noul televizor cu suspendare improvizata), se uita sasiu cand relatezi ultimile barfe mondene inutile pe care le-ai ratat din cauza unui program greoi la facultate (Farmacia mi-a distrus noptile albe si euforia simturilor, vizual si auditiv).Incerc din rasputeri sa-mi restabilesc un echilibru. Bine ca m-am apucat de diete,posturi si pastile de slabit (ahh..cat de superficial suna :))"
Ultimile 3 zile : relatari : Femeia in rosu este delicios de captivanta. Henry Miller reintra in viata mea in stilul sexual si masochist caracteristic, ca si celalalt long-lusted flesh and blood friend. am in sfarsit parte de un partener "pacatos-capatos" (cat patos e in discutiile noastre..ahhh,i've missed that), incep testele...probabil ca am sa si scriu reactii redox in spatele tejghelii.hah! revoltator! sa lasam frustratului cei al frustratului. :)
Va doresc un weekend MI-NU-NAT si LBD (ca mi-a adus aminte frati-miu de cool-word-ul asta :P)
Un Amour de Swann
joi, 26 ianuarie 2012
We l.o.v.e the shirt but not the character with live butterflies from South America
Look-ul zilei: Iulia Albu, intr-o camasa purtata cu spatele in fata.
16 Decembrie 2010
Prima aparitie
"Soţia designerului de încălţăminte Mihai Albu nu este o prezenţă constantă la evenimentele mondene. Atunci când acceptă să participe la astfel de acţiuni însă, Iulia este o apariţie unicat.
Vedeta este adepta unui stil vestimentar nonconformist şi nu o interesează ce spun oamenii despre ea. La evenimentul de ieri, de lansare a cosmeticelor „Mac" în România, Iulia şi-a făcut apariţia purtând o cămaşă albă, cu spatele în faţă. Vedeta a acaparat atenţia tuturor celor prezenţi la acea oră în Băneasa Shopping Center, cu îndrăzneala ei. „Este o cămaşă «Amalia pentru Iulia Albu». Momentan nu veţi găsi asemenea cămăşi pe piaţă, decât abia de anul viitor. Aşa este modelul, nu am îmbrăcat-o eu greşit", ne-a declarat Iulia Albu. Pe manşetele cămăşii cu pricina sunt inscripţionate iniţialele vedetei, „I. A.", pentru a nu exista nici o îndoială asupra faptului că este o creaţie făcută special pentru ea."
Sursa : Click.ro
Apoi apare declaratia :
"Nu port mai mult de o dată o ţinută!.Eu în permanenţă îmi caut un look nou, inedit. A durat ceva până am ajuns la această variantă, însă cred că mă reprezintă cel mai bine. Este un fel de reinterpretare a unui look care a mai existat prin anii '20 şi care se numeste Flappers," a declarat Iulia pentru perfecte.ro. Soţul Iuliei nu a fost tocmai încântat de schimbarea sa. Acesta a mărturisit că şi-ar machia doar manechinele în acest stil." 07.01.2011
Cand colo, ea apare asa de 1 an de zile.Ce sa intelegem?
A doua aparitie :
Catalin Maruta HappyHour
25 Ianuarie 2012
Notice the same shirt??? Eh, acum unde iti caut eu credibilitatea???E greu sa fii vedeta si sa ai si evidenta celor declarate la indemana...nu?
miercuri, 28 decembrie 2011
Coeur de pirate - Adieu (clip officiel)
Givenchy Couture Spring Oscar 2011 The one and only Cate Blanchett
Best Dressed Award
When Cate Blanchett stepped on the red carpet at the 2011 Oscars tonight the competition for Best Dressed ended.
This is why I love Cate Blanchett; she glided down the red carpet wearing Givenchy Spring 2011 Couture gown looking sensational.
No one has even come close to matching this type of perfection tonight.
Her pleated lilac chiffon gown is embroidered with pearls details. I love the yellow as a contrasting colour.
Cate’s super short boyish crop has grown out. I much prefer this length as it’s more feminine.
Van Cleef & Arpels jewels completed her look.
If I was an actress on this red carpet I would grab my coat and go home.
Credit: Style.com & Getty
Into the past, walking all days forward!
click on the title
Precum lupul deghizat in oaie, asa si 2012 sa fie deghizat de-a-ntregul in goodvibe-ul, serenity now-ul, ignorance is bliss-ul al anului 2008!Un 2012 cu "sa va mearga din plin",stralucind de "atitutinea impertinentei". HaPPy New YeaRS EvE!!! ca mai e putin si ne vom imbata si vom dansa si ne vom pupa cu necunoscuti iar necunoscutii se vor pupa cu noi, si-om face o alta petrecere Nnoi cu voi sau Eei cu noi, Vvoi cu ei whatever you like it :)
Intr-o alta ordine de idei, tata sau al doilea Horica (pt ca primul am decis, este Horia Varlan si impreuna au o poza) a extras de pe linia mostenirilor feminine, un obicei strabun...comunicarea cu florile de pe balcon (nu detinem gradini suspendate si nici casa pe pamant cu back-frontyard, asa ca ne-am gandit ca le-ar fi bine si intr-o homemade sera). Astazi, tata catre un soi de cactus cu flori rosii in varf, un fel de sora vitrega a Craciunitei, ii striga : "Ho,nebuno! Ai de gand sa spargi tavanul?".Era clar, traditia si obsesiile de pe linia feminina transmise de la bunica, au deviat nitel. Mi-am zis ca era timpul sa-mi spal parul imbibat cu mirosul Craciunului, al rudelor si al celor 400 de sarmale necantate cu song-uri specifice de nunta. Obiceiul ne spune ca daca nunta este sambata, sarmalele de ruleaza de joi seara, in cazul acesta joi, dupa ore petrecute la stilist, am inotat in amestecul de carne tocata...
Nu inteleg! De ce avem portocale si banane in cosul cu fructe de Craciun? What's this? De unde ideea de promotie la fructe exotice? Si de ce ai mei se uita in alte cosuri de cumparaturi? Ce, mancam la fel? Ce s-a intamplat cu merele si colacii ce sa dadeau la colindatori? Dar in ce tara ne aflam, because last time I'd checked we were still living in small f..king Constanta...
Destainuire: mi-e dor de Hang Out, Fish si Doors de rit vechi.Mi-e dor de o iarna inzapezita, lunga si grea, cu scoli inchise si ore intregi petrecute in baruri pline de fum,miros de vin fierb, de oameni noi. The Secret will provide me all that because thoughts become things! Un creier spalat cu the secret este un creier cu noi intentii, noi ganduri, noi actiuni constiente sau inconstiente :)
Abonați-vă la:
Postări (Atom)






