duminică, 21 octombrie 2012
Fall/Winter 2012 Resolution
Ce inseamna,domne', sa fii frumos si slab!
Sa-ti permiti luxul de a te imbraca din cap pana in picioare numa' in designeri,sa porti pietre scumpe,lucitoare,sa incalti numa' si numa' pantofi,marca inregistrata, cu talpa rosie;sa mananci pe la restaurante,stand la masa cu doamne fine si curate;sa fii in fiecare zi invaluita in parfumuri de renume.
Pentru un aramiu rebel ce nu porneste de la radacina.Am decis sa-mi las parul sa creasca valuri-valuri,egal in ambele parti,asa cum e el cret de la Mama Natura. Am un feeling ca asa se poarta si iarna asta, de obicei nu ma insel :)
Sa-mi zboare pasari din incheietura mainii,din coasta lui Adam,din care am fost creata si din falanga degetului mic.
Sa-mi sopteasca toamna-iarna asta un piercing in ureche asa cum ii sopteste lui Scarlett cand paseste pe covorul rosu...
http://www.interviewmagazine.com/film/bianca-suarez
http://weheartit.com/ClaudeVader#
http://curveinthemode.blogspot.ro/2010/10/youve-got-to-hand-it-to-her.html
http://lifestyle.ezinemark.com/unique-body-piercings-of-stars-77369d9989f6.html
http://www.facebook.com/blancasuarezweb?fref=ts
miercuri, 17 octombrie 2012
Doamne, Frida!
"I used to think I was the strangest person in the world. But then I thought, there are so many people in the world, there must be someone just like me who feels bizarre and flawed in the same ways I do. I would imagine her and imagine that she must be out there thinking of me too. Well, I hope if you are out there and read this and know that, yes, it's true I'm here and I'm just as strange as you."
Anatar Frida!
luni, 1 octombrie 2012
miercuri, 6 iunie 2012
Ploi de vara
http://honestlywtf.com/diy/diy-embellished-friendship-bracelets/
http://honestlywtf.com/diy/diy-beaded-bracelet/
http://honestlywtf.com/diy/diy-wrap-bracelet/
http://honestlywtf.com/diy/diy-woven-chain-bracelet/
Dupa un post mai vechi : http://tantisanda.blogspot.ro/2011/04/in-days-when-nothing-is-happening.htmlPrintre pupaturi,examene,dimineti adormite,ritm haotic...
via http://honestlywtf.com/
vineri, 4 mai 2012
Youth has just began...
FoXeS - YoUtH
Publicat de
Unknown
la
22:05
Niciun comentariu:
Trimiteți prin e-mail
Postați pe blog!Trimiteți pe XDistribuiți pe FacebookTrimiteți către Pinterest
Etichete:
Ce speram sa iasa in 2011
Locaţia:Constanta,Romania
Constanța, România
duminică, 11 martie 2012
In sir indian nu face bine :)
Am sa incep cu trei saptamani in urma, pe cand asteptam sa-mi bata un aer cald de primavara peste nas, sa-mi curga lacrimile asteniei nevoite. Retraiesc zilele in care dormeam cu o ora in plus..(astazi 29.03 : de trei zile dorm cu 4 ore mai putin, insa acum 3 saptamani, insumat dormeam 21 de ore(limbaj de analfabet dormeam cu o ora in plus, which means)- un calcul minor..pffffuuu...cat timp necesar).
So.."Astazi, 5 martie 2012, la ora 17.00, planeta Marte, planeta Pamant si Soarele s-au aliniat. Si cum aceste evenimente nu se manifesta doar in cosmos, aici, pe Pamant, unde oxigenul este un rau necesar, evenimentele au fost si ele pretioase, ca si un cadou neasteptat...O zi plina de declaratii cu caracter sexual,raspicat si fortat, cu acordionisti in troleibuz, domni care vindeau fluiere cu 10 Ron/bucata tot in mijlocul de transport, labagii profanand actul masturbarii si murdarind exibitionismul intr-un mod decadent in spatele blocului,si a caror placere cerea vizualizare acuta. Si in sfarsit, ziua in care Radio Guerrilla se auzea pe frecventa..Asa-i la Constanta, 2 luni iarna si 2 luni vara traim in ignoranta si mutenie..aparatul se uita la tine, tu la el, el nimic, tu incepi sa numeri zilele, el...nimic...
Intr-o alta ordine de idei, oamenii te privesc ciudat cand le dezvalui ultima descoperire facuta in materie de romane-document, (intr-o vineri seara, cand corvoada datului jos din pat inseamna febra musculara, butonam noul televizor cu suspendare improvizata), se uita sasiu cand relatezi ultimile barfe mondene inutile pe care le-ai ratat din cauza unui program greoi la facultate (Farmacia mi-a distrus noptile albe si euforia simturilor, vizual si auditiv).Incerc din rasputeri sa-mi restabilesc un echilibru. Bine ca m-am apucat de diete,posturi si pastile de slabit (ahh..cat de superficial suna :))"
Ultimile 3 zile : relatari : Femeia in rosu este delicios de captivanta. Henry Miller reintra in viata mea in stilul sexual si masochist caracteristic, ca si celalalt long-lusted flesh and blood friend. am in sfarsit parte de un partener "pacatos-capatos" (cat patos e in discutiile noastre..ahhh,i've missed that), incep testele...probabil ca am sa si scriu reactii redox in spatele tejghelii.hah! revoltator! sa lasam frustratului cei al frustratului. :)
Va doresc un weekend MI-NU-NAT si LBD (ca mi-a adus aminte frati-miu de cool-word-ul asta :P)
Un Amour de Swann
So.."Astazi, 5 martie 2012, la ora 17.00, planeta Marte, planeta Pamant si Soarele s-au aliniat. Si cum aceste evenimente nu se manifesta doar in cosmos, aici, pe Pamant, unde oxigenul este un rau necesar, evenimentele au fost si ele pretioase, ca si un cadou neasteptat...O zi plina de declaratii cu caracter sexual,raspicat si fortat, cu acordionisti in troleibuz, domni care vindeau fluiere cu 10 Ron/bucata tot in mijlocul de transport, labagii profanand actul masturbarii si murdarind exibitionismul intr-un mod decadent in spatele blocului,si a caror placere cerea vizualizare acuta. Si in sfarsit, ziua in care Radio Guerrilla se auzea pe frecventa..Asa-i la Constanta, 2 luni iarna si 2 luni vara traim in ignoranta si mutenie..aparatul se uita la tine, tu la el, el nimic, tu incepi sa numeri zilele, el...nimic...
Intr-o alta ordine de idei, oamenii te privesc ciudat cand le dezvalui ultima descoperire facuta in materie de romane-document, (intr-o vineri seara, cand corvoada datului jos din pat inseamna febra musculara, butonam noul televizor cu suspendare improvizata), se uita sasiu cand relatezi ultimile barfe mondene inutile pe care le-ai ratat din cauza unui program greoi la facultate (Farmacia mi-a distrus noptile albe si euforia simturilor, vizual si auditiv).Incerc din rasputeri sa-mi restabilesc un echilibru. Bine ca m-am apucat de diete,posturi si pastile de slabit (ahh..cat de superficial suna :))"
Ultimile 3 zile : relatari : Femeia in rosu este delicios de captivanta. Henry Miller reintra in viata mea in stilul sexual si masochist caracteristic, ca si celalalt long-lusted flesh and blood friend. am in sfarsit parte de un partener "pacatos-capatos" (cat patos e in discutiile noastre..ahhh,i've missed that), incep testele...probabil ca am sa si scriu reactii redox in spatele tejghelii.hah! revoltator! sa lasam frustratului cei al frustratului. :)
Va doresc un weekend MI-NU-NAT si LBD (ca mi-a adus aminte frati-miu de cool-word-ul asta :P)
Un Amour de Swann
joi, 26 ianuarie 2012
We l.o.v.e the shirt but not the character with live butterflies from South America
Look-ul zilei: Iulia Albu, intr-o camasa purtata cu spatele in fata.
16 Decembrie 2010
Prima aparitie
"Soţia designerului de încălţăminte Mihai Albu nu este o prezenţă constantă la evenimentele mondene. Atunci când acceptă să participe la astfel de acţiuni însă, Iulia este o apariţie unicat.
Vedeta este adepta unui stil vestimentar nonconformist şi nu o interesează ce spun oamenii despre ea. La evenimentul de ieri, de lansare a cosmeticelor „Mac" în România, Iulia şi-a făcut apariţia purtând o cămaşă albă, cu spatele în faţă. Vedeta a acaparat atenţia tuturor celor prezenţi la acea oră în Băneasa Shopping Center, cu îndrăzneala ei. „Este o cămaşă «Amalia pentru Iulia Albu». Momentan nu veţi găsi asemenea cămăşi pe piaţă, decât abia de anul viitor. Aşa este modelul, nu am îmbrăcat-o eu greşit", ne-a declarat Iulia Albu. Pe manşetele cămăşii cu pricina sunt inscripţionate iniţialele vedetei, „I. A.", pentru a nu exista nici o îndoială asupra faptului că este o creaţie făcută special pentru ea."
Sursa : Click.ro
Apoi apare declaratia :
"Nu port mai mult de o dată o ţinută!.Eu în permanenţă îmi caut un look nou, inedit. A durat ceva până am ajuns la această variantă, însă cred că mă reprezintă cel mai bine. Este un fel de reinterpretare a unui look care a mai existat prin anii '20 şi care se numeste Flappers," a declarat Iulia pentru perfecte.ro. Soţul Iuliei nu a fost tocmai încântat de schimbarea sa. Acesta a mărturisit că şi-ar machia doar manechinele în acest stil." 07.01.2011
Cand colo, ea apare asa de 1 an de zile.Ce sa intelegem?
A doua aparitie :
Catalin Maruta HappyHour
25 Ianuarie 2012
Notice the same shirt??? Eh, acum unde iti caut eu credibilitatea???E greu sa fii vedeta si sa ai si evidenta celor declarate la indemana...nu?
Abonați-vă la:
Postări (Atom)















