E iarna celui de-al treilea an pe care il petrecem impreuna.Nu am apucat sa-i urez "la multi ani",sa-i cumpar tort si nici timp nu am gasit sa-i organizez o petrecere-surpriza.Poate la anul.Simte ca l-am ignorat si de aceea se abtine vehement sa ma primeasca,sa ma priveasca. Intr-un colt umbrit,sta aseazat pe un scaun,ma asculta,linistit parand nepasator. Imi cunoaste prea bine regretele.Intelege ca nu am bani,resurse sau sperante. Sperante ca ce? Ca ma v-a ierta? Ca ma v-a suporta inca pe atat dar doar daca ma hotarasc eu sa continuam aceasta poveste...Nu se mai gandeste demult la treaba asta, ci pur si simplu asteapta sa-si continue existenta chiar daca aceasta existenta s-a transformat intr-o atingere trimestriala. Si totusi astazi m-am hotarat sa-i daruiesc un pasaj.Astazi m-am reintalnit cu o mai veche dragoste. Am alergat intr-un suflet la el sa o impartasesc. "Vrei sa vorbim despre parfumuri?!Pe ce lume traisti tu?"Tacere....Nu l-am infruntat asa cum se intampla la un moment dat in pragul existentei noastre.
Am revenit la sentimente mai bune,am realizat ca nu-i usor sa nu simti pamant sub picioare 6 luni de zile,sa nu poti auzi vocea celui drag...A inteles ca pot sa-i spun "te iubesc" doar printr-un gest sau o privire.
I-am aratat pagina si l-am lasat decida singur:
"Azi este bine sa ai cel putin 8 parfumuri : 2 de semnatura, 4 pentru a varia de-a lungul sezoanelor sau ocaziilor,unul, infidelitate majora pentru un mesaj original si un parfum nebunie,pura erezie.Aceasta reflecta cele 8 fatete ale personalitatii feminine si sunt o cheie in construirea misterului pentru un joc al seductiei."
Octavian Coifan
http://octaviancoifan.blogspot.ro/p/parfumul.html
A ridicat privirea de pe foaie si mi-a zambit incins...:"Data viitoare te astept cu o recenzie asupra ultimileor filme vazute"
To my blog with love
Source : http://octaviancoifan.blogspot.ro/
sâmbătă, 8 decembrie 2012
vineri, 26 octombrie 2012
duminică, 21 octombrie 2012
Fall/Winter 2012 Resolution
Ce inseamna,domne', sa fii frumos si slab!
Sa-ti permiti luxul de a te imbraca din cap pana in picioare numa' in designeri,sa porti pietre scumpe,lucitoare,sa incalti numa' si numa' pantofi,marca inregistrata, cu talpa rosie;sa mananci pe la restaurante,stand la masa cu doamne fine si curate;sa fii in fiecare zi invaluita in parfumuri de renume.
Pentru un aramiu rebel ce nu porneste de la radacina.Am decis sa-mi las parul sa creasca valuri-valuri,egal in ambele parti,asa cum e el cret de la Mama Natura. Am un feeling ca asa se poarta si iarna asta, de obicei nu ma insel :)
Sa-mi zboare pasari din incheietura mainii,din coasta lui Adam,din care am fost creata si din falanga degetului mic.
Sa-mi sopteasca toamna-iarna asta un piercing in ureche asa cum ii sopteste lui Scarlett cand paseste pe covorul rosu...
http://www.interviewmagazine.com/film/bianca-suarez
http://weheartit.com/ClaudeVader#
http://curveinthemode.blogspot.ro/2010/10/youve-got-to-hand-it-to-her.html
http://lifestyle.ezinemark.com/unique-body-piercings-of-stars-77369d9989f6.html
http://www.facebook.com/blancasuarezweb?fref=ts
miercuri, 17 octombrie 2012
Doamne, Frida!
"I used to think I was the strangest person in the world. But then I thought, there are so many people in the world, there must be someone just like me who feels bizarre and flawed in the same ways I do. I would imagine her and imagine that she must be out there thinking of me too. Well, I hope if you are out there and read this and know that, yes, it's true I'm here and I'm just as strange as you."
Anatar Frida!
luni, 1 octombrie 2012
miercuri, 6 iunie 2012
Ploi de vara
http://honestlywtf.com/diy/diy-embellished-friendship-bracelets/
http://honestlywtf.com/diy/diy-beaded-bracelet/
http://honestlywtf.com/diy/diy-wrap-bracelet/
http://honestlywtf.com/diy/diy-woven-chain-bracelet/
Dupa un post mai vechi : http://tantisanda.blogspot.ro/2011/04/in-days-when-nothing-is-happening.htmlPrintre pupaturi,examene,dimineti adormite,ritm haotic...
via http://honestlywtf.com/
vineri, 4 mai 2012
Youth has just began...
FoXeS - YoUtH
Publicat de
Unknown
la
22:05
Niciun comentariu:
Trimiteți prin e-mail
Postați pe blog!Trimiteți pe XDistribuiți pe FacebookTrimiteți către Pinterest
Etichete:
Ce speram sa iasa in 2011
Locaţia:Constanta,Romania
Constanța, România
Abonați-vă la:
Postări (Atom)













