joi, 14 ianuarie 2010

Inna e hot sau nu e hot?




"Avem si munte, avem si mare ceea ce nu se intampla peste tot...""Era atat de inspaimantati ca aproape mi-am vazut mortul cu ochii... "<= traducere interviu Inna. Atat stie micutza de ea, pasa mica si slaba sa vorbeasca. Ca e romana, ca e engleza tot dracu' ala sa tot fie!! :))))) Pasa, asa de la mine, sa vii sa ne mai canti sau sa ne incanti pe limba care te-a consacrat; nu de alta dar ti-am rezervat un loc aici cu mizeria ta de poza cu tot! Hah!

marți, 12 ianuarie 2010

Parlotones



South African indie rock band. Brand new album launched on the 30th of October 2009.
Sunt oameni draguutzi, din plastic miscator si mai suna si bine. Enjoy, va rog :D

Muzica de invatat :))))

Un fel de a spune "cause she's Madonna"

Pentru ca n-a putut sa te-nteleaga...pentru cei care-i intrebi "ce mai faci" si iti raspund "citeste ultimul meu post"! Pentru cei care isi pun blogul pe cartea de vizita, tricou sau autocolant pe luneta! Pentru cei care posteaza live! Pentru cei care asculta Queen "we are the champion" in masina cu geamurile date jos, si iti dai seama ca nu e un cd ci EuropaFM! Pentru cei care pot sa bea o sticla de vodka, jimbeam, jack fara sa uite de ei! Pentru cei care studiaza grafic design-ul in Londra! Pentru cei care sunt medici la spitalul Elias! Pentru cei care au site-uri de promovare evenimente! Pentru cei care cred ca o zi de marti e facuta sa fie pe dos! Pentru toate buchetele de mirese pe care nu le-ai prins! Pentru cei care isi beau cafeaua in happyhour! Pentru cei care invata la ore mici pentru ca se apropie sesiunea! Pentru ca nu conteaza cat de lung ai parul! Pentru toate tigarile pe care le-ai fumat si cele pe care nu le-ai fumat! Pentru cei care inca nu au iPod dar spera ca il vor primi cadou! Pentru cei care vor sa-si schimbe telefonul cu tot cu abonament! Pentru ca zambetul mamei este de nepretuit! Pentru tatii care muncesc din greu! Pentru radio Guerrilla! Pentru Dobrovolschi! Pentru On Brand a lui Wally Olins! Pentru tot ce face publicitatea dintr-un om. Pentru cei care n-au ajuns sa lucreze inca intr-o agentie, "butic" de creatie dar viseaza instens la asta! Pentru ca Alba-ca-Zapada avea parul negru ca abanosul! Pentru Chuck Norris! Pentru reclame! Pentru ca exista un teritoriu tipic masculin! Pentru ca s-a inventat si contraceptia la femei! Pentru AliceInTaraMinunilor si a ei Ilinca ce o sa vie pe 18 ianuarie! Pentru ca doamna Brebenel arata ca poti sa fii creativ si in momentele de oboseala maxima, in aeroport! Pentru ca exista blondele care sa poarte rozul! Pentru cei care cred in institutia numita casatorie! Pentru U2 always U2! Pentru Kings of Leon! Pentru Cat Empire! Pentru Modest Mouse - Bukowski! Pentru tous les garcons et les filles de mon age! Pentru blondele care la 9 se trezesc pline de sudori iar la 10 sudorii le pleaca sudorii ! Pentru MontBlanc Femme Individuelle! Pentru Henry Miller! Pentru cel mai iubit dintre pamanteni! Pentru pisica patrata! Pentru dizertatie! Pentru creasta pe care mi-am purtat-o cu mandrie si nerusinare! Pentru orice e handmade! Pentru cei care mai cred in dragoste! Pentru carduri Visa! Pentru UGG-uri! Pentru depresia pe care mi-a lasat-o pentru toata viata Parisul! Pentru ca e luni 11! Pentru filmele vintage si tres-chic! Pentru SH-uri! Pentru Gerard Butler! Pentru ochelarii de soare cu forme neconventionale! Pentru cel care munceste la Radisson in ture de noapte! Pentru cei care ar trebui sa doarma la ora asta dar scriu pe blog! Pentru ca cei mai buni prieteni sunt baietii! pentru fata mea, banii mei, casa mea! Pentru toti cei care sunt nascuti si crescuti in Ardeal! Pentru targuri vintage! Pentru ca vine o zi in viata oricarei femei cand trebuie sa-si cumpere o pereche de Louboutin! Pentru ca Barbie are 50 de ani si de acum numai upgrade-urile o vor salva! Pentru toti cei care mai cred in Mos Craciun, in berze si Easterbunnys! Pentru cei care pleaca in the big city pana la sfarsitul lui 2010! Pentru ca exista cuvantul LEBEDE!!!!

vineri, 8 ianuarie 2010

Printre teme, forumuri,proiecte, dizertatie si examene




cica vin "talenturile" astea prin Bucuresti. pentru alte informatii uitati-va si pe voi pe site-ul asta ca nu aveti ce pierde si va mai faceti si voi putina cultura.
www.balletonice.com\

miercuri, 6 ianuarie 2010

For someone whom I miss


all my love back at you, "pupi drag" :)

French art of loving...

O doamna care face striptease pe gratis este noua campanie la lenjerie intima Aubade filmata timp de 10 zile in vazul tuturor :P

Marie Flore da bine din voce pentru spotul asta :)