luni, 23 august 2010

Recent discovery


or was it new just for me?
Este posibil sa ajungem sa facem publicitate pe seama tiganilor si materialelor fimo? Cum se poate considera, un filmulet, o poza, o conversatie total lipsita de conjugari, neputinta in exprimare si neintelegere corecta a limbii romane, funny? Cum se poate ajunge la eliminarea unei cantitati emorme de lichid atat pe canalul lacrimal cat si pe cel urinar cand ajungi sa auzi sau sa vezi un conflict intre doi soti de etnie roma intr-o statie de autobuz (by the way asemenea furii se dezlantuie numai si numai in preajma unui auditoriu consistent si omogen)? Unde este hazliul din situatie? La ce radem oare? sau de ce? si totusi....apreciem pe orice retea de socializare aparitia unor astfel de indivizi cu tot cu spectacolul oferit...sa poata face farmece un personaj gipsy stand chiar si intr-o poza? hmmm....eniuei, la ADC pe asta or sa se bazeze noii concurenti, apoi advertising-ul cu asta se v-a hrani, noi restul populatiei ii vom alunga din tara again si Franta ni v-a returna pe motive insuficient de clare, iar materialele fimo -  cand isi vor atinge punctul de fierbere se vor evapora...sper sa fiu acolo cand vom evolua :) colorata si cu picioare usor de indoi, exact cum imi exemplifica Barbie in tanara mea pruncie :P

joi, 19 august 2010

FUCK FUCK FUCK FUCK FUCK FUCK FUCK!!!!!!!!!

Ohhhh!!!!!!! de ce nu mor o data oamenii prosti, egocentristi, egoisti, atotstiutori, cei care au invatat 3 cuvinte noi si doar pe alea le folosesc : vezi : elocvent, neinteligibil, prezumtie etc. de ce nu mor oamenii care te calca pe trecerea de pietoni doar pt ca pot si vor, oamenii care te hartuiesc in public doar pt a provoca un mic shoc, batranii care-ti lovesc cainii doar pt ca au vrut sa-i amusine, "aia" care asculta manele la ora 1 a.m (consider ca ar fi o jignire si o insulta la adresa cuvantului "oamenii" in acest caz). de ce nu cade feisbuc-ul o data! sa se duca draq! de ce nu ni se aprind telefoanele si nu ne ard cartelele, de ce nu putem sa infigem partenerului dupa sex o umbreluta in talpa si"offf you go, my little one" direct de pe balcon. singura solutie este ori sa-i otravesc, ori le pun o bomba in casa si produc un genocid, ori plec io de aici, asa, frumousel si nu-i mai bag nici in pizda pizdelor mamelor lor si nu ii mai pun sa suga nici p... si cu asta it's over! no more feisbuc, cel putin pana nu-mi revin, vacanta sa vina o data, o sticla de vodka si somn, frate! ca nu mai tine cu evitatul (te gaseste strada pana si in casa)...ntz ntz ntz (apropo e cu drepturi de autor - asa ca data viitoare cand il folosesti, in mortii matii de sifilitic sa-mi ceri voie!!!!)
P.S.  Asta-i o serie furioasa de vara!