miercuri, 8 septembrie 2010

Asociatia de locatari MV2



   Fereastra etajului 2, al doilea geam ce da in fata blocului/ in strada.
 In fata blocului,un tataie (caruiam i-am sugerat politicol sa se impuste, suierand printre dinti, bineinteles) subliniaza : Atentie! La repartitoare ne fura statul! Oare aici se rezuma totul? sa te culci cu statul in fiecare noapte in pat si in ganduri?  Oare tataie a uitat ca trebuie sa lupte pentru revendicarea  sabiei lui Stefan ce zace in palatul sultanului (devenit muzeu) din Istanbul? Sa nu mai aiba, acum la batranete, tataie pentru ce sa traiasca? Cum o fi fara dorinte si planuri de viitor acum la varsta lui? Sa fii fost oare si acest tataie in tinerete un vanjos pletos ce asculta folk si o ardea in roadtrip-uri, droguri, bautura si femei hipiote? greu de imaginat.. dar ochii aia albastri ascund ceva istorie trista si nostalgica...

Ce e un sfarsit de vara fara parfum de bujori?

uuuu! reduceri and some hot stuff, i can say

marți, 7 septembrie 2010

Would u care for some furniture?

Hop on the headline

A lot like cheap massive...


Oh who am i kidding? I need a slap or a smack (according to miss wikipedia old lady)!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nina Simone, a glass of red wine, cigarettes, soft and relaxing guilty pleasure series...oh....missing a beat attack but just because I know the fact that he's away...

luni, 6 septembrie 2010