lucien pellat - finet
Ellen Page
Sophie Auster
marți, 14 septembrie 2010
vineri, 10 septembrie 2010
Scoala alternativa de gandire creativa
Ma transform incet-incet intr-o fiinta bovariana cu frica necunoscutului, fara acumulari masive de cunostiinte de inalt calibru profesional. Exist doar pentru a citi (dar nici in acest camp nu pot spune ca excelez - raportat fiind la comunicarea cu ceilalti...not a people's person), pentru a bea si a fuma. Ma rupe din radacinile energiei interioare dorinta cronicizata si ravna de publicitate - un fapt ce nu mai tine de mult de puterile mele launtrice. Imi doresc boemitate sangvina, visez sa ma tarasc prin arta si cultura dar se pare ca am atins un drum paralel.Ce ma fac? o iau pe aratura? Strabat padurea arida pentru a ajunge intr-o tara ce nu a auzit de etnia mea decat prin prisma culturii romilor si a muchiei unei idei blazate - cresterea natalitatii din sectorul lumii a treia. imi urasc pana la absurd orasul ce-mi ofera luxul lenevirii pe plaja si a statiunilor. Fara frontiera posibilitatilor, fara faramele domeniilor extinse de capitala. Mi-e dor de un vis de munca ce nu l-am gustat inca....
..................................................................................................
Incep diminetile cu un schimb de piele. Sau mai bine ilustrat, cu un strat subtire de piele lasat pe chipul stramb al lenjeriei de pat. Descuamare, ma intreb oare? Si cand ma gandesc ca a inceput cu o delicata problema de piercing ce a durat vreo doua saptamani pana la evacuare sa. Inflamatii, umflaturi, dar nu roseata si nici pulsatii. N-am rezistat si nici nu pot sa bifez acum la sectiunea : "Did you reach the point where it's unappropiate to wear body-piercing?" un mare "check" sau un plin de bucurie "da". A inceput de ieri sa cada cate-un pic de bronz, parul nu s-a decolorat ci sta semet. Deci poti sa te vopsesti acasa cu vopsea profesionala achizitionata din comert. Deci da :) degetul mic fara buric imi da coate. what's next? sa fie oare pregatirea intensa de iarna? Este adevarat ca puloverele mari, pufoase, colorate imi fac cu ochiul, fulare lungi si manusi din diferite materiale asteapta sa fie imbracate, bascute si umbrele, ciorapi colorati si fuste de stofa suspina pe umerase, ploaie si trotuare reci, nopti cu vin rosu sec, picnic printre frunze de rugina...but am I ready to be introduced with the new collection of fall/winter 2010/ 2011?
Publicat de
Unknown
la
18:53
Niciun comentariu:
Trimiteți prin e-mail
Postați pe blog!Trimiteți pe XDistribuiți pe FacebookTrimiteți către Pinterest
Etichete:
S-a infrigurat?
I want it all right now 'cause it's about time!!!!
I want to call on me with the job of my dream.
I want to never lose the love of my life ' cause that's what you will always be, my darling G!
I want to find a place with the best coffee ever!
I want to find a place were to relax!
I want to find a better movie!
I want to feel free at a concert!
I want to combine clothes and not be so affraid to show them on the streets!
I want to buy expensive shoes and clutches and purses and perfumes!
I want to express myself!
Publicat de
Unknown
la
17:44
Niciun comentariu:
Trimiteți prin e-mail
Postați pe blog!Trimiteți pe XDistribuiți pe FacebookTrimiteți către Pinterest
Etichete:
o serie de vara...??
joi, 9 septembrie 2010
Question, question..
I'm fucking a young man and I'm fabulous!
am I aloud to say that and wear it on a t-shirt or it would be like bad avdertising and submitted that I'm old? hmmmm....
Publicat de
Unknown
la
19:27
Niciun comentariu:
Trimiteți prin e-mail
Postați pe blog!Trimiteți pe XDistribuiți pe FacebookTrimiteți către Pinterest
Etichete:
o serie de vara...??
miercuri, 8 septembrie 2010
Asociatia de locatari MV2
Fereastra etajului 2, al doilea geam ce da in fata blocului/ in strada.
In fata blocului,un tataie (caruiam i-am sugerat politicol sa se impuste, suierand printre dinti, bineinteles) subliniaza : Atentie! La repartitoare ne fura statul! Oare aici se rezuma totul? sa te culci cu statul in fiecare noapte in pat si in ganduri? Oare tataie a uitat ca trebuie sa lupte pentru revendicarea sabiei lui Stefan ce zace in palatul sultanului (devenit muzeu) din Istanbul? Sa nu mai aiba, acum la batranete, tataie pentru ce sa traiasca? Cum o fi fara dorinte si planuri de viitor acum la varsta lui? Sa fii fost oare si acest tataie in tinerete un vanjos pletos ce asculta folk si o ardea in roadtrip-uri, droguri, bautura si femei hipiote? greu de imaginat.. dar ochii aia albastri ascund ceva istorie trista si nostalgica...
Publicat de
Unknown
la
17:55
Niciun comentariu:
Trimiteți prin e-mail
Postați pe blog!Trimiteți pe XDistribuiți pe FacebookTrimiteți către Pinterest
Etichete:
o serie de vara...??
Abonați-vă la:
Postări (Atom)






