vineri, 3 iunie 2011
joi, 2 iunie 2011
Sa alunge ghinion si spriritele rele- Talismanul
Cu toate ca nu-mi doresc sa fiu atat de succinta cu privire la conversatia purtata intr-o seara de sarbatoare cu inima si chip de copil, n-am ce face si nici nu ma pot impotrivi timpului limitat ce mi-a fost daruit pentru a asterne aceasta conversatie. Nu din pricina vreunui dead-line ci mai degraba a numarului interminabil de carti prafuite necitite. Astai un dead-line ce nu are capat deocamdata...
Conversatia nu contine cuvinte pompoase si nici versuri codificate. Dialog al mintilor tinere, pline de muguri de salcami ce asteapta sa pocneasca :-)
Before I start, trebuie subliniat : This is for you, Stefan!
Conversatia nu contine cuvinte pompoase si nici versuri codificate. Dialog al mintilor tinere, pline de muguri de salcami ce asteapta sa pocneasca :-)
Before I start, trebuie subliniat : This is for you, Stefan!
EL : ce film privesti?
EA: biutiful cu javier bardem...se digera greu sau astazi nu am eu un suflet tare
EL: nu ai un suflet tare azi? asta da raritate
EA: de ce crezi ca am un suflet tare in restul zilelor? l-ai vazut sau te iei dupa puterea gurii? :-)
EL: mai iau dupa ce zici
eu cred in cuvintele tale, draga
EA: ca este mai convenabil si usor aceptabil
:))
EL: pai oricum dupa altceva nu am ce sa ma iau. asa ca iti cred cuvintele
in gesturi nu ma mai incred neam!
EA: :)))))
ehhh, at esti scuzat si crezut pe cuvant daca gesturile te-au marcat in mod neplacut si futil
EL: ceh? nu tu
nu m-au marcat
adica da, m-au marcat
dar in mod placut
dar am mai multa incredere in vorbe :D
EA: marcat si marcat - are mai multe sensuri. nu gaseam un cuvant potrivit
EL: nu-i problema, ma ginesc eu :D
EA: ai tu un fel al tau de a intelege...sau ne intelegem reciproc/?
vineri, 20 mai 2011
Survining wildlife
Le descarci din telemobil cu 1/2 de an inainte, le folduiesi sub titlul "2011 De bun venit" (inspiartional), le lasi sa zaca pana pocnesc idei in cap, daca vezi ca nu pocneste ca-i prea cruda crusta, le arunci asa cum sunt pe blog.
Nu va spun locatia ca o sa va imbulziti toti ca oile la iarba fina si bogata..si asa sunt destui care sustineti ca-i deja rezervatie naturala.
La vara, in fata sticlelor o sa-mi fie pus si cortul :)
Publicat de
Unknown
la
19:53
Un comentariu:
Trimiteți prin e-mail
Postați pe blog!Trimiteți pe XDistribuiți pe FacebookTrimiteți către Pinterest
Etichete:
treburi LBD
luni, 9 mai 2011
UH HUH HER!
Fragilã stare psihico-emoţionalã despre o fatã, stând in ploaie, mângâind betonul sub picioare…
Şi dacã ai veni nu ţi-aş vinde dragostea, nu te-aş incãleca cu depresii, nu ţi-aş vicia mâinile sub ale mele coapse
Ţi-aş ascunde sub pernã lucy in the sky with diamonds doar ca sã-ti primesc surâsul, fãrã bici şi cãtuşe, fãrã ruj …........................................................................
Publicat de
Unknown
la
00:08
2 comentarii:
Trimiteți prin e-mail
Postați pe blog!Trimiteți pe XDistribuiți pe FacebookTrimiteți către Pinterest
Etichete:
Ce speram sa iasa in 2011,
treburi LBD
sâmbătă, 7 mai 2011
Cause it was funny
Ce ar putea avea in comun 2 persoane a caror nasuri sunt inexplicabil de mari?
O rinoplastie? Doua?
Translate into English :
What could possibly have in common two people whose noses are inexplicably big?
A rhinoplasty? Eventually two rhinoplasty?
It is mean but it's healthy :))
O rinoplastie? Doua?
Translate into English :
What could possibly have in common two people whose noses are inexplicably big?
A rhinoplasty? Eventually two rhinoplasty?
It is mean but it's healthy :))
duminică, 17 aprilie 2011
Oameni frumosi
Paula Negrea respira prin gandurile mele :)
Uite ce a daruit tuturor in Duminica Floooriiilor :-)
Multumesc, lady!
Uite ce a daruit tuturor in Duminica Floooriiilor :-)
Multumesc, lady!
Please , let me expose!
Tare imi doresc o fata frumoasa care sa ma tina goala in casa...Sa-mi faca prajituri, sa nu ma certe ca ma ingras, sa-mi usuce parul dupa fiecare baie, sa-mi umple corpul de lotiuni, sa-mi spuna povesti, sa ma inveleasca in toiul noptii, sa umple casa de flori si lumanari, sa ma tina de mana pe strada...
Abonați-vă la:
Postări (Atom)








