marți, 7 iunie 2011

Pana la solstitiu de vara


The fact is that " Nostalgia was better in the old days " but then again today it was with no fuss, all nice and simple. Si niste palpitatii de neexplicat acum inainte de culcare.Oare de ce, pentru ca nu cunosc emotie ce a putut starni aceste senzatii inutile..

joi, 2 iunie 2011

Sa alunge ghinion si spriritele rele- Talismanul

Cu toate ca nu-mi doresc sa fiu atat de succinta cu privire la conversatia purtata intr-o seara de sarbatoare cu inima si chip de copil, n-am ce face si nici nu ma pot impotrivi timpului limitat ce mi-a fost daruit pentru a asterne aceasta conversatie. Nu din pricina vreunui dead-line ci mai degraba a numarului interminabil de carti prafuite necitite. Astai un dead-line ce nu are capat deocamdata...
Conversatia nu contine cuvinte pompoase si nici versuri codificate. Dialog al mintilor tinere, pline de muguri de salcami ce asteapta sa pocneasca :-)
Before I start, trebuie subliniat : This is for you, Stefan!

EL : ce film privesti?

EA:  biutiful cu javier bardem...se digera greu sau astazi nu am eu un suflet tare
EL:  nu ai un suflet tare azi? asta da raritate

EA:  de ce crezi ca am un suflet tare in restul zilelor? l-ai vazut sau te iei dupa puterea gurii? :-)
EL:   mai iau dupa ce zici
eu cred in cuvintele tale, draga
EA: ca este mai convenabil si usor aceptabil
:))

EL:  pai oricum dupa altceva nu am ce sa ma iau. asa ca iti cred cuvintele
in gesturi nu ma mai incred neam!

EA:  :)))))
ehhh, at esti scuzat si crezut pe cuvant daca gesturile te-au marcat in mod neplacut si futil

EL:  ceh? nu tu
nu m-au marcat
adica da, m-au marcat
dar in mod placut
dar am mai multa incredere in vorbe :D:D

EA:  marcat si marcat - are mai multe sensuri. nu gaseam un cuvant potrivit

EL:  nu-i problema, ma ginesc eu :D:D

EA:  ai tu un fel al tau de a intelege...sau ne intelegem reciproc/?

EL :  eu sper ca a doua varianta, ca altfel ar fi vai si amar de fundu' nostru :))

EA:  :)))))
so..ma retrag la film. te vad peste 2 saptamani, zici?

EL :  cam asa ceva..dupa 13 iunie
dar accept doar invitatii la plaja

EA:  perfect. at ma intorc si eu din mini vacanta in vama
mergem, mergem. macar o data cu tine inainte de iulie :):)

EL : macar o data cu mine inainte de iulie?
EA:  da din august de mai multe ori
EL:  INSPIRELU ESTE TALISMANUL TAU!
"O alta abordare a Cazinoului"
Stefan Musat a.k.a Fanelu' Inspirelu'
Dragul de el :-) ...

vineri, 20 mai 2011

Survining wildlife








     Le descarci din telemobil cu 1/2 de an inainte, le folduiesi sub titlul "2011 De bun venit" (inspiartional), le lasi sa zaca pana pocnesc idei in cap, daca vezi ca nu pocneste ca-i prea cruda crusta, le arunci asa cum sunt pe blog. 
    Nu va spun locatia ca o sa va imbulziti toti ca oile la iarba fina si bogata..si asa sunt destui care sustineti ca-i deja rezervatie naturala.
    La vara, in fata sticlelor o sa-mi fie pus si cortul :)

luni, 9 mai 2011

UH HUH HER!






Fragilã stare psihico-emoţionalã despre o fatã, stând in ploaie, mângâind betonul  sub picioare…
Şi dacã ai veni nu ţi-aş vinde dragostea, nu te-aş incãleca cu depresii, nu ţi-aş vicia mâinile sub ale mele coapse
Ţi-aş ascunde sub pernã lucy in the sky with diamonds doar ca sã-ti primesc surâsul, fãrã bici şi cãtuşe, fãrã ruj …........................................................................

sâmbătă, 7 mai 2011

Cause it was funny

Ce ar putea avea in comun 2 persoane a caror nasuri sunt inexplicabil de mari?
O rinoplastie? Doua?

Translate into English :

What could possibly have in common two people whose noses are inexplicably big?
A rhinoplasty? Eventually two rhinoplasty?


It is mean but it's healthy :)) 

duminică, 17 aprilie 2011

Oameni frumosi

 Paula Negrea respira prin gandurile mele :)
Uite ce a daruit tuturor in Duminica Floooriiilor  :-)

Multumesc, lady!