luni, 5 iulie 2010
Asteptarile unui asfalt incins
Daca nu poti ajunge la propriul mijloc, miezul inlauntrului, albastrul ochilor tai negri, radacina firului blond al varfului de par negru, atunci poti sa nu rostesti absolut gol. Si daca poti sa-ti resorbi lacrimile adanc infipte peste globii oculari, sa te ineci suflare sub bule de oxigen mari si alge de nisip cu scoici din calcar, atunci sa zbori sub stare de vapori, sa ningi transpus in funingine, sa zaci mergand aievea si de-a pururi nimic. Dara creativitatea, izvor neimblanzit al neingradirii, se joaca de-a v-ati ascunselea sub torace, coaste, muschi, tesut, celule iar astfel lasa carnea ce sustine sa inainteze inert si greu sub soare de Toscana bland. Te privesti prea mult in globul disco si nu lasi lumina sa patrunda intre ale tale veleitati obscure cand te inclini dinspre zenit. As vrea sa calci pe urme vii pe care n-ai ajuns, sa inalti proiectiile imaginare, sa versi din celofan doar zambete, sa ajungi sa poti cita din jurnale de design interior - perfecte dormitoare. Si atunci... doar atunci sa nu mai fii nemultumit. (continuare)
Publicat de
Unknown
la
00:19
Niciun comentariu:
Trimiteți prin e-mail
Postați pe blog!Trimiteți pe XDistribuiți pe FacebookTrimiteți către Pinterest
Etichete:
o serie de vara...??
duminică, 13 iunie 2010
Heavy Rotation, baby :)
"Love, oh, love, I gotta tell you how I feel about you
‘Cause I, oh, I can’t go a minute without your love
Like a satellite I’m in orbit all the way around you
And I would fall out into the night
Can’t go a minute without your love
Oh, love, I gotta tell you how I feel about you
‘Cause I, oh, I can’t go a minute without your love"
Publicat de
Unknown
la
14:26
Niciun comentariu:
Trimiteți prin e-mail
Postați pe blog!Trimiteți pe XDistribuiți pe FacebookTrimiteți către Pinterest
Etichete:
o serie de vara...??
joi, 10 iunie 2010
Un amestec de fete cucuiete :))
Pe cand pestele capata crusta crocanta si dulceaga in cuptor, iar rufele zambeau de atata spuma in masina de spalat, fetele astea au sarit direct pe blog, si-au ocupat cate un loc si ma gadila cu sunete jucause ca firele de iarba, intr-o zi torida, pe la urechi :))
Publicat de
Unknown
la
14:47
Niciun comentariu:
Trimiteți prin e-mail
Postați pe blog!Trimiteți pe XDistribuiți pe FacebookTrimiteți către Pinterest
Etichete:
o serie de vara...??
miercuri, 19 mai 2010
duminică, 16 mai 2010
Ca daca n-as fi pastrat cufarul cu amintiri probabil ca n-as fi putut sa ma intorc in clasa a VI-a :))))
ce sa-i faci daca apare la o cafea, o discutie ca intre prietene :) were is tea for two there will always be some memories, some good old fashion music, a little bit of clothes...ca pana la urma, amintirile stau in mirosul pamantului de pe tocuri...
Publicat de
Unknown
la
22:19
Niciun comentariu:
Trimiteți prin e-mail
Postați pe blog!Trimiteți pe XDistribuiți pe FacebookTrimiteți către Pinterest
Etichete:
It is Pepsi Light
I'm not there..
pentru toti cei care sunt plictisiti de interlocutor, pentru toti cei care stiu ca porcul e o prajitura si pentru ca intotdeauna exista umbrele sa te poti refugia :))
Publicat de
Unknown
la
16:06
Niciun comentariu:
Trimiteți prin e-mail
Postați pe blog!Trimiteți pe XDistribuiți pe FacebookTrimiteți către Pinterest
Etichete:
So it is...
Abonați-vă la:
Postări (Atom)