marți, 27 iulie 2010
Sms de regasire...
"Mi-e foarte dor de tine, pasarel! ce faci, tu, bebe? aici ploua si e racoare si s-a-nnorat devreme, mult mai devreme si e doar final de iulie...sunt in friends&co cu .... si e boring si atat de lipsit de sens este totul...sunt intr-o perioada in care corpul imi cere odihna, somn adanc dara mintea simte un soi de vinovatie pentru ca am privat-o brusc de activitatile zilnice, de freamat, certuri, nervi...daca ai stii cat de mult imi lipseste o baie de zgomot... sa ma cufund fara sa ma izbesc de geamul acesta de dinaintea-mi. nu-mi vine sa citesc, sa scriu, sa vad un film...mancarea nu are nici macar gust oribil...traiesc in derizoriu si e cleios si inundat...as vrea sa ma indragostesc, pupi drag, de un barbat rabdator, un munte de siguranta, un sac de pasiune si blandete de nestavilit, o caruta de intelepciune linistitoare.sa ma indragostesc, dragul meu, de un joc de umor acidulat, plimbaret si atat de dornic de mine....am sa-ti spun in secret : e atat de lbd MM :p habar nu am de ce...l-am vazut acum o luna si statea doar la un metru departare fatza de cum eram pozitionata. un gard ne despartea si un pumn de oameni...starneste a gay cliche dar doar putin, cand vrea si cand poate...apropos, a venit C al Ruxandrei...e fericita si parca mai linistita...o ajuta multa C...cand te vad, procolic? zi-mi de tine, scumpa mea! te pup si te imbratisez cu aceeasi ardoare ca intotdeauna..."
Publicat de
Unknown
la
19:49
Niciun comentariu:
Trimiteți prin e-mail
Postați pe blog!Trimiteți pe XDistribuiți pe FacebookTrimiteți către Pinterest
Etichete:
o serie de vara...??
marți, 6 iulie 2010
luni, 5 iulie 2010
Asteptarile unui asfalt incins
Daca nu poti ajunge la propriul mijloc, miezul inlauntrului, albastrul ochilor tai negri, radacina firului blond al varfului de par negru, atunci poti sa nu rostesti absolut gol. Si daca poti sa-ti resorbi lacrimile adanc infipte peste globii oculari, sa te ineci suflare sub bule de oxigen mari si alge de nisip cu scoici din calcar, atunci sa zbori sub stare de vapori, sa ningi transpus in funingine, sa zaci mergand aievea si de-a pururi nimic. Dara creativitatea, izvor neimblanzit al neingradirii, se joaca de-a v-ati ascunselea sub torace, coaste, muschi, tesut, celule iar astfel lasa carnea ce sustine sa inainteze inert si greu sub soare de Toscana bland. Te privesti prea mult in globul disco si nu lasi lumina sa patrunda intre ale tale veleitati obscure cand te inclini dinspre zenit. As vrea sa calci pe urme vii pe care n-ai ajuns, sa inalti proiectiile imaginare, sa versi din celofan doar zambete, sa ajungi sa poti cita din jurnale de design interior - perfecte dormitoare. Si atunci... doar atunci sa nu mai fii nemultumit. (continuare)
Publicat de
Unknown
la
00:19
Niciun comentariu:
Trimiteți prin e-mail
Postați pe blog!Trimiteți pe XDistribuiți pe FacebookTrimiteți către Pinterest
Etichete:
o serie de vara...??
duminică, 13 iunie 2010
Heavy Rotation, baby :)
"Love, oh, love, I gotta tell you how I feel about you
‘Cause I, oh, I can’t go a minute without your love
Like a satellite I’m in orbit all the way around you
And I would fall out into the night
Can’t go a minute without your love
Oh, love, I gotta tell you how I feel about you
‘Cause I, oh, I can’t go a minute without your love"
Publicat de
Unknown
la
14:26
Niciun comentariu:
Trimiteți prin e-mail
Postați pe blog!Trimiteți pe XDistribuiți pe FacebookTrimiteți către Pinterest
Etichete:
o serie de vara...??
joi, 10 iunie 2010
Un amestec de fete cucuiete :))
Pe cand pestele capata crusta crocanta si dulceaga in cuptor, iar rufele zambeau de atata spuma in masina de spalat, fetele astea au sarit direct pe blog, si-au ocupat cate un loc si ma gadila cu sunete jucause ca firele de iarba, intr-o zi torida, pe la urechi :))
Publicat de
Unknown
la
14:47
Niciun comentariu:
Trimiteți prin e-mail
Postați pe blog!Trimiteți pe XDistribuiți pe FacebookTrimiteți către Pinterest
Etichete:
o serie de vara...??
miercuri, 19 mai 2010
Abonați-vă la:
Postări (Atom)